SP SPORT MAXX 050+

UHP

Kuru ve ıslak zeminde üstün performansın yanı sıra yüksek hızda kararlılık için tasarlanan SP SPORT MAXX 050+ binek ve SUV araçlarda mükemmel performans sunan Dunlop‘un ultra yüksek performans lastiğidir.

Teknik Özellikler Ebat Bul

TEKNİK ÖZELLİKLER

1
2
3

Geniş Su Tahliye Kanalları:
Suyun doğal akış yönünde etkili su tahliyesi ve daha dengeli bir temas basıncı için optimize edilmiş kanal dağılımı ıslak zeminde azami kararlılık ve kontrol imkanı sunarak kaymaya karşı direnç sağlar.

Yüksek Kavrama Gücüne Sahip Omuz Blokları
Optimum yol teması için yüksek frenleme kuvveti ve azami viraj kavrama sağlayan yanal ve dikey konumlu güçlendirilmiş bloklar

Merkezi Düz Kanal Yapısı
Yüksek hızlarda sürüş kararlılığı ve azami sürüş kontrolü sağlar. Sportif sürüş ve manevra için her türlü dreksiyon hareketine duyarlıdır.

Performans Karşılaştırması

Bir önceki nesle göre arttırılan kuru zemin performanslarının yanı sıra ıslak zemin performanslarıda geliştirilmiştir.

Desen & Profil Tasarımı

• Dış bölümde yer alan geniş ve güçlendirilmiş blok yapısı ile kuru zeminde üstün performans
• İç bölümde arttırılmış ince kanallar sayesinde daha iyi su tahliyesi ve gelişmiş ıslak zemin performansı

4D Nano Designe

Düşük yuvarlanma direnci, olağanüstü güvenlik ve dayanıklılık, otomobil lastiklerinin hem bugün hem de gelecekte yerine getirmesi gereken üç temel gerekliliktir. Bu alandaki ilerlemeyi sürdürebilmek için mühendisler, parçacık hızlandırıcıları ve gelişmiş simülasyon bilgisayarları kullanarak lastiklerin moleküler yapısına ilişkin öncü araştırmalar yaptılar. Lastikler için kullanılan kauçuk bileşiklerin nano seviyede moleküler yapısını simüle ederek kontrol etmeyi başardılar; Örneğin, lastiğin nerede ve ne kadar gereksiz ısının üretildiğini ve bu gelişimin nasıl en aza indirilebileceğini analiz ettiler. Isı, lastik için enerji kaybını ve dolayısıyla yuvarlanma direncinden kaynaklı olarak yakıt tüketiminden sorumludur. Gelişmiş 4D-Nano Tasarım Teknolojisi, moleküler yapılardaki bu gelişmiş bulgular sonucu geliştirilmiştir. Geleneksel lastik modellerine oranla yüzde beşe kadar yakıt tüketiminde tasarruf sağlar ve lastiğin ıslak zemin performansını önemli ölçüde artırır.

Ultra Yüksek Performans lastikleri DUNLOP SP SPORT MAXX 050+, premium araçlar için özel olarak tasarlanmıştır

EBATLAR

 • 21"
  285/35 R21 105 Y XL Etiket
 • 20"
  295/40 R20 110 Y XL Etiket
 • 19"
  285/45 R19 111 W XL Etiket
  275/45 R19 108 Y XL Etiket
 • 17"
  255/60 R17 106 V Etiket